Digitální měřič vzdáleností na mapě TK-028

TK-028

Nový produkt

Šikovný pomocník - digitální měřič vzdálenosti TK-028 je uřčen pro všechny, kteří často pracují s turistickými mapami, plány měst a jinými geografickými materiály a potřebují znát přesnou vzdálenost dvou míst.

Více informací

60 Kč s DPH

Více informací

Šikovný pomocník - digitální měřič vzdálenosti TK-028 je uřčen pro všechny, kteří často pracují s turistickými mapami, plány měst a jinými geografickými materiály a potřebují znát přesnou vzdálenost dvou míst. Často potřebujete znát přesnou vzdálenost, kterou budete muset mezi dvěma body v terénu urazit, abyste mohli přesně naplánovat program vašeho výletu v přírodě, abyste stihli dorazit včas do hotelu, nebo vlakovou zastávku. Přestože mají některé turistické mapy odhady vzdáleností, jedná se vždy o předem dané trasy - problém tedy nastává vždy, když se rozhodnete pro vlastní trasu nebo různé kombinace tras.

Základní informace

  • Měřič vzdálenosti na mapě (měření v mílích nebo kilometrech)
  • 8-ciferný kalkulátor
  • Odpočítávání
  • Měření teploty
  • Mini-svítilna

S digitálním měřičem vzdáleností můžete zapomenout na nepřesné odhadování délky trasy pouze podle měřítka, které zvláště u klikatého profilu vybrané trasy může poskytnout údaje velmi zkreslené. Tímto přístrojem pohodlně změříte vzdálenost míst na mapě po vámi zvolené trase pouhým „projetím“ trasy měřicím kolečkem přístroje. Na digitálním displeji měřiče vzdálenosti ihned vidíte naměřenou vzdálenost. Díky mnoha dalším užitečným funkcím se z tohoto malého přístroje stává široce použitelný pomocník na každou vaši výpravu do přírody, ale i do města.<

Specifikace produktu

  • Zapnutí měřiče vzdálenosti: stiskněte tlačítko "AC/ON"pro zapnutí přístroje.
  • Nošení měřiče vzdálenosti: díky své velikosti a váze je možné měřič vzdálenosti nosit přichycený např. na pásku kalhot, batohu nebo svazku klíčů. Pro tento účel je přístroj vybaven přívěskem, za který jej lze připevnit.
  • Restartování měřiče vzdálenosti: pokud přístroj nefunguje správně, zmáčkněte tlačítko "Reset" pomocí ostrého špičatého předmětu.

Měření vzdáleností

Nastavení měřítka

Po každé výměně baterií nebo stisknutí tlačítka "Reset" je měřič vzdálenosti automaticky nastaven pro měření vzdáleností v měřítku 1:1000000.Pokud má mapa měřítko např. 1:1000, stiskněte tlačítko "Scalev. Na displeji se zobrazí symbol "0". Nyní vložte hodnotu 1000. Stisknutím tlačítka "=" potvrdíte váš výběr.

Měření

Stiskněte tlačítko "Scale" pro vložení měřítka mapy - v tuto chvíli se objeví na displeji měřiče vzdálenosti symbol šipky a písmena "MM".

Pokud je měřítko mapy např. 1:5000, vložte prostřednictvím číselných kláves hodnotu 5000 a stiskněte tlačítko "=", pro potvrzení této volby. Nastavení tohoto měřítka zůstane uloženo v paměti měřiče vzdálenosti, dokud přístroj nevypnete. Před stisknutím tlačítka "=" můžete stiskem tlačítka "CE" opravit vkládané údaje měřítka mapy. Pomocí tlačítka "CE" můžete také volit mezi měřením v kilometrech (km a mílích (miles).

Stiskněte tlačítko "Measure" pro přepnutí do měřicího módu. V tuto chvíli se zobrazí na displeji měřiče vzdálenosti symbol "Lupy" a objeví se písmena "KM". To naznačuje, že nastavenou měřicí jednotkou jsou kilometry. Měření zahájíte pohybováním kolečka přístroje po mapě - ze zvoleného výchozího bodu přejeďte kolečkem co nejpřesněji do zvoleného cíle měřené trasy.

V okamžiku kdy dosáhnete cílového bodu trasy, je naměřená vzdálenost zobrazena na displeji. Stisknutím tlačítka "Measure" vynulujete měřič a můžete zahájit další měření.

Pokud je měřítko mapy nastaveno na 0, měřicí jednotka se automaticky nastaví na milimetry - symbol "MM". Stiskněte znovu tlačítko "Measure" pro přepnutí do měřicího módu. Opět se zobrazí na displeji měřiče vzdálenosti symbol vLupy" a objeví se písmena "MM". Stisk tlačítka "Measure" vám nyní umožní číst naměřené údaje na displeji. Stiskem tlačítka "=" se přepnete do módu kalkulačky, a naměřená data zobrazená na displeji měřiče vzdálenosti můžete dále zpracovávat matematickými funkcemi. Stisknutím tlačítka "AC/ON" se přepnete do módu kalkulačky a displej se vynuluje.

NA SKLADĚ JE ČERNÉ PROVEDENÍ MĚŘIČE VZDÁLENOSTI

Technické údaje

  • pracovní napětí: 3,0 V DC
  • baterie: 2 ks AG 10 (plochá hodinová baterie typ LR1130)

Recenze

Napsat recenzi

Digitální měřič vzdáleností na mapě TK-028

Digitální měřič vzdáleností na mapě TK-028

Šikovný pomocník - digitální měřič vzdálenosti TK-028 je uřčen pro všechny, kteří často pracují s turistickými mapami, plány měst a jinými geografickými materiály a potřebují znát přesnou vzdálenost dvou míst.

Ke stažení