IPL JETT Pro

Nový produkt

IPL JETT Pro je absolutní špičkou mezi IPL. Za pomoci použití technologie OPT je ošetření tímto přístrojem bezbolestné a úspěšné.

Více informací

351 908 Kč s DPH

Více informací

IPL JETT Pro je absolutní špičkou mezi IPL. Za pomoci použití technologie OPT je ošetření tímto přístrojem bezbolestné a úspěšné.

Tato metoda, která díky své všestrannosti, účinnosti a bezpečnosti pomáhá při odstranění nechtěného ochlupení, akné, vrásek, rejuvenaci pokožky a dalších potížích, a to efektivně a bezbolestně.

OPT Technologie

Tento IPL přístroj používá jedinečné polovodičové chlazení OPT. Tato metoda pomáhá minimalizovat klinické komplikace, jako například popálení kůže nebo depigmentace, které mohou nastat při použití technologie IPL. Technologie OPT zaručuje, že energetické pulsy jsou stálé a pravidelné, což znamená, že hodnota energetického výstupu je konsistentní, čímž je zaručena nejvyšší možná efektivita a bezpečnost.

U běžného IPL nejsou jednotlivé energetické impulsy pravidelné. S čím vyšší energií se pracuje, tím větší je rozdíl mezi hodnotou prvního a posledního impulsu (viz obr. výše). Během IPL ošetření je výstupní energie prvního impulsu relativně vysoká a je výrazně absorbována epidermis. Zatímco při použití technologie OPT je tato koncentrace energie do prvního impulsu minimalizována a je rozložena do všech impulsů stejně, což výrazně zvyšuje bezpečnost ošetření.

Jak bylo již řečeno, jednotlivé impulsy běžného IPL jsou nepravidelné a energie se koncentruje zejména do prvního impulsu. Tento nárazový přísun energie je sice pokožkou absorbován, ale nemá zdaleka tak velký efekt jako když je energie rozložena do vícera pravidelných impulsů. Tím pádem je efektivita ošetření mnohem vyšší.

Ošetření s vícenásobnými impulsy s chladícím systémem zabraňuje neúměrnému přehřátí pokožky a pomocí chladu pokožku do jisté míry anestetizuje. K efektivitě a bezpečnosti přístroje můžeme tedy připočítat také pohodlí klienta během ošetření.

Jedno ošetření IPL s OPT technologií je ekvivalentní třem běžným IPL ošetřením.

IPL JETT Pro je jedinečný přístroj využívající principu e-světla určený k omlazení kůže. Přístroj IPL JETT Pro dokáže viditelně zlepšit stav pokožky, redukuje vrásky, eliminuje výskyt stařeckých skvrn, vypíná kůži, odstraňuje pihy různé pigmentové skvrnky, zabraňuje povrchovému rozšiřování kapilár a dlouhodobě zabraňuje růstu chloupků. Přístroj mimo jiné využívá technologii Chladivého RF (cooling-RF), která chrání vrstvu epidermis při aplikaci radiofrekvence.

Princip IPL

Metoda IPL využívá světlo polychromatické (tedy spektrum barev), proto jsme schopni pouze jedním přístrojem korigovat širší škálu potíží. Melanocyty jsou buňky, které produkují látku melanin. Ten se ukládá v bazální vrstvě kůže, vlasech a chlupech. Koncentrace melaninu určuje pigmentové zabarvení kůže a také barvu vlasů a chlupů. Koncentrace melaninu je podmíněna četností osvětlení části těla. Vyskytuje se tedy více v obličeji či na rukách. Podstatou procedury IPL je selektivní fototermolýza, tedy selektivní pohlcení světelné energie a její následná přeměna na teplo v cílové tkáni, aniž by se poškodila okolní tkáň. IPL umožňuje zničení buňky vlasového váčku pomocí rozehřátí. Chloupek následně vypadne.

IPL využívá spektra světelného signálů v rozsahu 430 až 1200nm.

Při generování světelného spektra se využívá vysoce účinné xenonové lampy. Toto spektrum barev je dále odříznuto mezními filtry od škodlivého UV záření a prochází také vodní lázní, která jej zbaví infračervené oblasti.

Při korekci daného poškození je velmi důležitá selektivita metody, která působí pouze na ošetřované cíle (tzv. chromofory).

V upřesnění selektivity nám pomáhají mezní filtry, které propustí jen požadovaný rozsah spektra. Absorpční a rozptylové koeficient melaninu, který je hlavním absorbujícím pigmentem kůže, se snižuje se zvětšující se vlnovou délkou. Proto větší vlnové délky pronikají hlouběji do kůže, ale produkují v kůži méně tepla.

Oblasti použití

 • Permanentní epilace
 • Redukce žilek
 • Redukce pigmentových skvrn
 • Ošetření akné
 • Fotorejuvenace pleti

Permanentní epilace

Fototermolýzou jsou zničeny chromofory (melanin a oxyhemoglobin) chloupku a jeho kořínku neboli cibulky (folikulu). Čím je chloupek tmavší, tím větší je účinnost (absorbuje se více tepla). Světelný záblesk zničí kořínek pouze tehdy, je-li v růstové fázi, kdy obsahuje nejvíce pigmentu. Tato růstová fáze probíhá u každého chloupku na těle v jiné době, proto je nutné ošetření opakovat v rozmezí 4 až 6 týdnů.

Jde o metodu postupného odstraňování nežádoucího ochlupení, při které dochází k částečnému či úplnému poškození buněk pomocí řízené energie polychromatického světla vlnové délky v rozmezí od 475 nm do 1200 nm, které zacílí na melanin vlasového kořínku. V těchto místech pak postupně rostou chloupky stále jemnější, až nenarostou vůbec. Tmavé chloupky v ošetřované oblasti se nesmí přibližně 1 měsíc před zákrokem depilovat voskem ani jinak vytrhávat, pouze holit. Ošetřovaná oblast nesmí být opálená, kůže musí být zdravá bez nežádoucích dermatologických projevů. Blízké okolí očí nelze IPL světlem ošetřit. Při depilaci v obličeji je nutné dokonalé odlíčení.

Odstranění žilek

Fototermolýzou jsou zničeny chromofory červeného krevního barviva (oxyhemoglobinu) v žilkách. Oxyhemoglobin absorbuje vlnové délky od 400 nm do 680 nm. Velmi úspěšně lze odstranit rozšířené žilky v obličeji, dekoltu, na nose, krku, dolních končetinách, jakož i hemangiomy, naevus flammeus – tzv. oheň, začervenání při růžovce apod. Při ošetření povrchových žilek je někdy vhodné vypnout chlazení hlavice a použít nechlazený gel, aby se předešlo vazokonstrikci (zúžení žilek). Doporučený počet aplikací je 3 až 5 s přestávkou mezi nimi 3 až 4 týdny.

Odstranění pigmentových skvrn

Fototermolýzou jsou zničeny chromofory (melanin) obsažené v pigmentových skvrnách způsobených sluncem nebo stářím spálením a koagulací melaninových částic. Poté dochází ke vstřebání nebo odloučení na povrch pokožky. IPL je možno použít i v místech rizikových pro laserové ošetření, jako jsou krk, dekolt, hřbety rukou, předloktí, ramena. Doporučený počet aplikací je 3 až 5 s přestávkou mezi nimi 3 až 4 týdny.

Ošetření akné

Fotodynamickým efektem dochází k aktivaci porfyrinů (organických cyklických sloučenin – barviv nebo barvivům podobných sloučenin). Ty uvolní atomární kyslík, který ničí buňky akné. Porfyrin absorbuje vlnové délky od 350 nm do 450 nm s maximem na 405 nm. Tyto vlnové délky však mají nedostatečnou prostupnost do pokožky, proto k ošetření dochází jen ve svrchních vrstvách. K dobrým výsledkům je nutné několika opakování aplikace.

Pozitivních výsledků je dosaženo i při aplikaci IPL na zhrubělou a nerovnou pleť s jizvičkami. Stimuluje samotvorbu vazivových vláken, takže se povrch kůže vyrovná.

Fotorejuvenace (omlazení) pleti

V pokožce jsou molekuly, které zvyšují rozptyl světla. IPL zahřívá podkožní buňky, mění jejich strukturu a ničí je. Kolagen je utvářen z molekul v podkoží a je zahříván rozptylem IPL na 60ºC, čímž dochází ke zničení starého kolagenu, redukci kolagenových vláken na 1/3, zlepšení kvality vláken beze změn integrity pokožky. Zkrácená vlákna mají lepší kvalitu, dochází k tvorbě nového kolagenu a elastinu, které podporují elasticitu pokožky a prosvětlují ji. Pokožka je pevnější, jemné vrásky a linie jsou redukovány.

Po dobu několika minut po ošetření je pokožka lehce zarudlá, pigmentové a vaskulární léze na několik dní ztmavnou a poté zmizí. Zlepšení pleti přetrvává při správné péči až několik let. Doporučuje se provedení jednoho udržovacího ošetření vždy po jednom roce.

Radiofrekvenční záření

Radiofrekvenci (RF) řadíme mezi vysokofrekvenční terapie, jejichž účinek na ošetřovanou tkáň spočívá v jejím prohřátí. Teplem dochází ke kontrakci a tvorbě kolagenu v úrovni dermis a subcutis ošetřované lokality, což vede k vypnutí ochablé kůže, vyhlazení drobných vrásek a formování postavy. V dermatologii využíváme dle charakteru elektrod radiofrekvenci bipolární a monopolární. kde hlavními indikacemi jsou vypnutí, omlazení (rejuvenace) a zpevnění kůže, akné a formování postavy.

Vodné prostředí organizmu obsahuje ionty, a proto se chová jako elektrolyt. Principem RF je rychlá změna polarity elektrod přístroje vyvolávající pohyb nabitých částic tkáně Při změně polarity elektrod se záporné a kladné částice dávají do pohybu k opačnému pólu elektrody a vzniká třecí teplo. Zahřátím tkáně se obecně dosáhne zvýšení rychlosti biochemických reakcí, dilatace cév a tím zlepšení prokrvení a rychlosti přísunu živin a odplavení zplodin metabolizmu, změkčení a odplavení zjizveného vaziva a starých srůstů, odplavení usazených solí,

RF bipolární pracuje na základě proudění energie mezi dvěma identickými elektrodami pracovní hlavice přístroje, která se přikládá na kůži ošetřované lokality. Dochází tak k přesnějšímu, ale také povrchovějšímu prohřátí kůže, s maximem v úrovni dermis. Výhodou je nebolestivost a přesnost aplikace, indikacemi pak vyhlazení jemnějších vrásek, zpevnění kůže, celková rejuvenace ošetřené oblasti a akné. U bipolární RF spočívá účinek v zahřátí kůže v úrovni dermis a krátkodobě se dosáhne teploty nad 45 stupňů Celsia, což nastartuje remodelaci a novotvorbu kolagenu. Okamžitě po zahřátí dermis dojde ke kontrakci a zesílení přítomných kolagenových vláken, a tím následně k vyhlazení drobných vrásek. Teplem poškozená stará kolagenová vlákna v ošetřené tkáni nastartují formování kolagenu nového cestou procesu hojení (aktivace buněčné imunity, fibroblastů a následné kolageneze). Lokální vzestup teploty v ošetřené oblasti vede také ke zvýšení prokrvení a metabolizmu tkáně Výsledným efektem všech uvedených procesů je redukce vrásek, vypnutí a zpevnění kůže, projasnění a zlepšení kožní textury. Nejčastěji se bipolární RF využívá k redukci vrásek obličeje (horizontální vrásky čela, periorbitální vrásky, „kouřové“ vrásky rtů), jizev po akné a pro zpevnění kůže krku a dekoltu. Velmi efektní je zejména kombinace s IPL (intenzivní pulzní světlo).

Důležité: Během RF procedury je zakázáno nosit kovové věci (náhrdelníky, prsteny, atd.)

Chladivé radiofrekvenční vlnění

Radiofrekvenční vlny stimulují molekuly vody k pohybu o vysoké rychlosti, následným třením se generuje teplo přímo v dermis odkud stoupá až k epidermis. Teplota v dermis dosahuje až 65˚C. Teplota na povrchu kůže nesmí přesáhnout 41˚C, jinak dojde ke spálení kůže! Zvýšená teplota v dermis vede ke kontrakcím kolagenové tkáně a kůže pak vypadá téměř okamžitě mladistvě, pevně a bez vrásek. A co více, tato procedura efektivně působí na obnovu kolagenových vláken a jejich regeneraci. Abychom chránili povrch epidermis před popálením celá technologie je opatřena chlazením, které vytváří příjemný chladivý pocit na povrchu kůže a dovoluje radiofrekvenčním vlnám kondukovat teplo v dermis.

Využití RF:

 • Vyhlazení pleti
 • Zpevnění pokožky
 • Redukce vrásek
 • Remodelace kontur těla a obličeje
 • Redukce menších tukových vrstev
 • Redukce celulitidy
 • Zpevnění povolené kůže

E-light

Tímto názvem je označována kombinace IPL a chladicí Radio Frekvence. Obě technologie jsou zabudovány do jedné hlavice, přičemž IPL je prezentováno skleněnou částí a RF kovovými částmi kolem.

Teorie procedury

E-světlo je vysoce inteligentní a neablativní technologie v sobě současně spojuje sílu radiofrekvenčního vlnění s optickou energií. Ultra optická energie podporuje přirozený hojící proces kůže, a tím podporuje tvorbu nového kolagenu a odstraňuje poškozené kapiláry a pigmentové skvrny. Radiofrekvenční vlnění rozechvívá molekuly vody, díky zvýšení teploty dojde k zvětšení pórů, a tím dochází k vypnutí kůže, redukci povrchových vrásek a zjemnění textury kůže prakticky okamžitě.

Aplikace

Využití e-světla:

 • Odstranění chloupků
 • Odstranění pigmentových skvrn
 • Omlazení kůže
 • Odstranění žilek a zarudlých oblastí
 • Akné

Kontraindikace

 • těhotenství
 • epilepsie se záchvaty vyvolanými světelným zábleskem
 • aplikace v místě jizvy po zhoubném nádoru
 • kardiostimulátor
 • užívání léků způsobující fotosensitivitu (léky, při kterých je zakázáno chodit na slunce)
 • užívání léků na ředění krve (Warfarin apod), netýká se Anopyrinu apod.
 • těžká dekompenzovaná cukrovka
 • výrazně podrážděná kůže bezprostředně po slunění
 • citlivost na světlo, užívání léků při přecitlivělosti na světlo, např.: tetracyklin
 • osoby se sklonem k tvorbě jizev,
 • osoby trpící vysokým krevním tlakem či srdečními problémy,
 • osoby mající na kůži tetování či podstoupili nějakou chemickou či laserovou proceduru kůže v posledních šesti měsících
 • Poškození kůže, která nebyla doposud vyšetřena
 • Bezprostředně po nebo před opalováním

Technické údaje

 • Ošetřující hlavice: F+E+, F+E, RW-V
 • Velikost plochy: 8mm×40mm 15mm×60mm
 • Frekvence: 0.2,0.25,0.33Hz / 3,4,5s
 • Vlnová délka: 530-1200nm 585-1200nm 610-1200nm
 • RF Frekvence: 2.6MHz
 • Počet impulsů: 1-5T
 • Šířka impulsů: ≤50ms
 • Interval impulsů: ≤120ms
 • Doba zahřívání: 100-990ms
 • RF Pracovní mód: Interval Pulse
 • Čas RF: 0.1-3S(IPL) RF: 0.1-20.0S
 • RF Energie: RF 1-50W
 • Pracovní napětí: Ac 200-240V 50-60Hz Max 6A or 100-120V 50-60Hz Max 12A
 • Ochrana pokožky: -2°C~0°C
 • Chladící systém: Vzduch, voda a polovodiče
 • Objem vody: 1800mL
 • Rozměry (bez balení): 610×340×770mm3
 • Rozměry (s balením): 790×525×1410mm3
 • Hmotnost Netto: 47Kg
 • Hmotnost Brutto: 68+2Kg (včetně krabice s hlavicí)

Recenze

Napsat recenzi

IPL JETT Pro

IPL JETT Pro

IPL JETT Pro je absolutní špičkou mezi IPL. Za pomoci použití technologie OPT je ošetření tímto přístrojem bezbolestné a úspěšné.